+903123543055

Eşanjör ve Serpantin Tamiri ve Bakımı

Isı eşanjörü, bir akışkandan diğerine ısı transfer etmek için yapılmış bir alettir. Eşanjörde akışkanların birbirine değmemesi gereken durumda akışkanlar katı bir duvarla ayrılırlar ve bu şekilde akışkanlar asla karışmaz. Akışkanların direkt olarak temas ettiği tipler de vardır.

Isı eşanjörleri yaygın olarak, soğutma, iklimlendirme (klimatize etme), ısıtma, güç üretimi ve kimyasal proseslerde kullanılır. Yaygın bir ısı eşanjörü örneği de otomobil radyatörüdür. Burada sıcak radyatörün bir yüzeyine temas eden motor soğutma suyu, diğer yüzeyine temas ederek geçen hava ile soğutulur.

 

 

SERPANTİN KANATLI BORU

3/8 " -3" Çap Aralığında Her Tip Boru Üzerine 5 -20mm Hatveli Serpantin Sarımı Kazan Serpantin Boruları, Sıcak Su, Buhar ve Yağ Eşanjörleri Üretimi Gerçekleştirilmektedir.
Serpantin Sarımı İle Mevcut Borunun Isı Aktarım Yüzeyinde Birkaç  Kata Varan Artış Sağlanarak Isı Transferi Büyük Oranda Kolaylaşmaktadır. Bu Surette İçerisinden Su ya da Kızgın Buhar Geçirilen Borulardan Oluşan Eşanjörler Vasıtasıyla Son Derece Verimli Isıtma Sistemleri Üretilebilmektedir.
Serpantin Sarımında Dikkate Alınan Değerler Üstteki Şemada Görüleceği Üzere:

L1: Borunun Toplam Boyu
S: Boru Başlarında Kaynak ya da Bağlantı Elemanları ile Birleştirme İçin Bırakılan Uzunluk
D: Boru Çapı
t: Boru Et Kalınlığı
h: Kanatlar Arası Genişlik (Hatve)
Dn : Borunun Kanat Sarımla Birlikte Çapıdır.